O nas

Recycling Center to projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Regionalnego. Jest to platforma umożliwiająca przekazywanie odpadów do firm zajmujących się ich przetwarzaniem.

Platforma została stworzona w odpowiedzi na potrzeby zarówno osób indywidualnych, które borykaja sie z problemem odpadów jak i firm zajmujacych sie zbiórką i recyklingiem odpadów. Obydwie strony rynku poszukują rozwiazań, które w sposób prawidłowy definiowałyby typ posiadanych odpadów oraz umożliwiały szybkie pozyskanie wiedzy na temat sposobu recyklingu danego odpadu.

Osiąganie wymiernych korzyści z przekazywania odpadów do firm profesjonalnie zajmujących się recyklingiem stanowi dodatkową motywację do dbania o środowisko dla producentów odpadów oraz osób indywidualnych, które nierzadko mają problem z utylizacją niestandardowych odpadów. Z drugiej strony przedsiębiorstwa zajmujące się pozyskiwaniem odpadów otrzymują dostęp do dużej bazy ofert przekazania dokładnie zdefiniowanych odpadów w określonej ilości. Ponadto dzięki stworzonym przez Recycling Center narzędziom, odbiorca odpadów może pobrać wzory dokumentów niezbędnych podczas odbioru, transportu i przekazywania odpadów oraz skorzystać z generatora dokumentów.

Recycling Center udostępnia narzędzia, które kompleksowo zaspokojają potrzeby powstające w trakcie odbioru i transportu odpadów:

  • wyznacza rekomendowaną trasę przejazdu w przypadku konieczności odebrania odpadów z kilku miejsc,
  • generuje analizę finansową przedsiębiorstwa,
  • pozwala na obliczenie wskaźników efektywności przerobu,
  • udostepnia bogatą bazę wiedzy o odpadach, stworzoną przez ekspertów w tej dziedzinie.
FUNDUSZE EUROPEJSKIE – DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI
INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO