Recykling Odpadów

W procesie rozwoju cywilizacyjnego pojawił się problem z olbrzymimi ilościami śmieci produkowanymi przez ludzi. Szacuje się, że każdy z nas wytwarza ich w ciągu roku ok. 300 kilogramów. Część z nich można wykorzystać ponownie, jeśli zastosuje się recykling odpadów. Proces ten opiera się na przerobieniu śmieci w taki sposób, by mogły one być ponownie użyte w procesie produkcji.

By recykling odpadów mógł przebiegać sprawnie potrzebne są profesjonalne firmy zajmujące się przerobem śmieci i mające dostęp do surowców. Z drugiej strony natomiast są osoby prywatne oraz przedsiębiorcy, którzy często mają problem z pozbyciem się niestandardowych odpadów. Specjalnie z myślą o obu tych grupach powstał serwis recyclingcenter.pl. Umożliwia on pozbycie się śmieci bez wychodzenia z domu.

Każdy może założyć konto i bezpłatnie dodawać informacje o niechcianych odpadach. Dodatkowo serwis stanowi giełdę ogłoszeń dla firm recyklingowych, które dzięki serwisowi mogą wyszukiwać oferty z potrzebnymi im surowcami. Portal oferuje również wiele dodatkowych narzędzi, które usprawniają działalność firm zajmujących się recyklingiem odpadów.

FUNDUSZE EUROPEJSKIE – DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI
INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO