Sortownia Odpadów

Sortownia odpadów stanowi ważny element każdego nowoczesnego systemu gospodarowania śmieciami. W miejscu tym odbywa się proces ręcznego oraz mechanicznego rozdzielania odpadów na poszczególne partie, które zostaną poddane ponownemu przetworzeniu. Pomaga to oszczędzić w znacznym stopniu liczbę naturalnych surowców oraz zmniejsza ilość śmieci na wysypiskach.

Działalność sortowni odpadów docelowo przyczynia się do ochrony środowiska naturalnego. By móc w pełni wykorzystywać możliwości tego typu przedsiębiorstw potrzebują one źródła surowców. Miejscem w którym mogą one pozyskać niezbędne materiały jest serwis recyclingcenter.pl. Portal publikuje prywatne ogłoszenia od osób i firm, które chcą pozbyć się śmieci.

Anonse zawierają dokładne informacje dotyczące rodzaju i ilości odpadów oraz dane kontaktowe. Sortownia odpadów może więc od razu zdecydować się na odbiór tylko dużych partii materiału. Zamieszczane na stronie ogłoszenia dotyczą zarówno śmieci komunalnych, jaki i pochodzących z biur czy zakładów przemysłowych. W ten prosty sposób można szybko pozbyć się niechcianych śmieci i jednocześnie przyczynić się do lepszej ochrony środowiska.

FUNDUSZE EUROPEJSKIE – DLA ROZWOJU INNOWACYJNEJ GOSPODARKI
INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ
PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO